- Школы
- Тартуский университет Пярнуский колледж

Investeeri iseendasse!
TÜ Pärnu kolledž kuulub Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonda, võimaldades üliõpilastel saada mitmekülgsed teadmised tihedas koostöös majanduse, ühiskonnateaduste, psühholoogia ja mitmete teiste erialade õppejõudude ja üliõpilastega.
Vastuvõtt 2025
- Rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõpe: 16.06–01.07.2025
- Magistriõpe: 1.02–1.07.2025
Kas oled mõelnud, milline tulevik ootab sind Tartu Ülikoolis, mida kujutavad endast erialased loengud ja praktikumid, kus ja kuidas veedab tudeng oma vaba aega ning kas eriala, mida oled kaalunud, üldse sobib sulle? Tudengivarjuks tulles veedas sa ühe kokkulepitud päeva koos Pärnu kolledži üliõpilasega, et saaksid ettekujutuse selle eriala õppetööst ja tudengielust Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis.
Kuidas tulla?
Vali välja eriala, millega soovid lähemalt tutvuda, ning meie otsime sulle sobiva tudengi, kes ühe päeva jooksul aitab sul kogeda sinu võimalikku tulevikku. Et erialavalikus täiesti kindel olla, võid varjuks tulla ka mitu korda ja kogu õppeaasta vältel. Selleks registreeru lihtsalt uuesti.
Sind ootab ees
- üliõpilane, kes organiseerib sinu päeva
- kohtumine tudengite ja õppejõududega
- osalemine loengutes, seminarides või praktikumides
- tutvumine ülikooli hoonete ja tegevustega
- ehtsa Pärnu tudengielu kogemus (võimaluse korral)
- tudengi nõuanded ja vastused tekkinud küsimustele
Tee otsustamine enda jaoks lihtsamaks ja tule tudengivarjuks!
RAKENDUSKÕRGHARIDUSÕPE

Ettevõtlus ja projektijuhtimine
See on ainus kõrgharidustaseme projektijuhtimise õppekava Eestis. Peale projektijuhtimise teadmiste ja oskuste omandad oma ettevõtte rajamise pädevuse, tänu millele on see ainus omataoline kõrghariduse omandamise võimalus kogu maailmas. Lisaks saad hea ettevalmistuse töötamiseks juhtival kohal ettevõtetes ja võid leida edu saavutamiseks veel mõne võimaluse.
Õppetöö
Meil on nii tasuta päevaõpe kui ka tasuline sessioonõpe, mille eest makstakse ainepunktipõhiselt või semestritasuna. Kuna päevaõppes on täiskoormus, kestab õpe kolm aastat. Sessioonõppes õpitakse aga tavaliselt töö kõrvalt ja seepärast on õppetöö planeeritud neljale aastale.
Õppesessioonideks kogunevad üliõpilased kord kuus kaheks kuni neljaks päevaks (kolmapäevast pühapäevani) Pärnusse ning ülejäänud ajal õpivad iseseisvalt. Osa õpet toimub Moodle’i keskkonnas e-õppena (sh Zoomis ja Panoptos).
Õppetasu
Sessioonõppes õppides on õppetasu võimalik maksta ainepunkti hinna alusel semestris registreeritud ainete mahu põhjal või semestritasuna. Päevaõppes on õppimine tasuta.

Turismi- ja hotelliettevõtlus
Tööturul hinnatud turismi- ja hotelliettevõtluse õppekava annab laiapõhilised majandusteadmised, et saaksid rajada (turismi)ettevõtte. Kolme praktika käigus saad turismivaldkonna töökogemuse nii Eestis kui ka välismaal. Õpe pakub rohkesti võimalusi teha meeskonnatööd ja lahendada praktilisi ülesandeid.
Õppetöö
Kolmeaastase õppe võid läbida kas päeva- või sessioonõppes. Sessioonõppes toimub õppetöö kord kuus kuni viiel järjestikusel päeval ja hõlmab ka nädalalõppu. Sa arendad turismivaldkonnas olulisi üldoskusi, mille seas on kliendikeskne mõttelaad, ettevõtlikkus, analüüsioskus, disainmõtlemine, meeskonnatöö (sh virtuaalne koostöö), võõrkeelte ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia oskused. Erialaainetes omandad nii turismigeograafia teadmised kui ka sündmuskorralduse oskused, õpid arendama turismiteenuseid ja suunama tööprotsesse.

Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus
See on Eestis ainulaadne õppekava, mille alusel saab õppida sotsiaaltöö kõrval ka rehabilitatsiooni korraldust. Õppes väärtustatakse inimesi, sotsiaalseid oskusi ja praktilist kogemust. Õppija saab laialdased teadmised selle kohta, kuidas töötada eri valdkondades sotsiaal- või noorsootöötajana, lastekaitsespetsialistina, rehabilitatsioonimeeskonna liikmena jne. Sotsiaaltöötajad ja rehabilitatsioonispetsialistid töötavad nii abivajavate üksikisikute kui ka kogukondadega, sealhulgas kultuuriliste vähemuste, erivajadustega inimeste jt-ga.
Õppetöö
Sessioonõppe kohtumised toimuvad Pärnus kord kuus kolmapäevast pühapäevani. Ülejäänud ajal õpitakse iseseisvalt, kasutades veebikeskkonda Moodle. Õppekava üldharivad ained hõlmavad sotsioloogiat, majandust, õigust, suhtlemisoskusi jne. Ainekursuste raames tehakse õppekäike asutustesse ning kutsutakse spetsialiste loengutesse kogemusi jagama ja üliõpilastega arutlema.
BAKALAUREUSEÕPE

Disainmõtlemine ja digiturundus
Õppekava on loodud tulevikuoskuseid silmas pidades. Eeskätt pööratakse õppes tähelepanu enesejuhtimis-, suhtlemis-, koostöö- ja digioskustele, probleemide lahendamisele, loovusele, kriitilisele mõtlemisele, ettevõtlikkusele ning kestlikule mõtteviisile. Põimides saadud teadmisi varem omandatuga, on õppijal võimalus suurendada iseenda ja organisatsioonide konkurentsieelist uute mõttemustrite ja lähenemisviiside kaudu.
Õppetöö
Õppekava läbitakse sessioonõppe vormis. Õpingud on planeeritud neljale aastale. Auditoorne õppetöö toimub kord kuus neljal järjestikusel päeval Pärnus. Disainmõtlemise ja digiturunduse bakalaureuseõppekava ühendab kaks teemat loogiliseks tervikuks. Disainmõtlemise loogika on majandusprobleemide lahendamise ajakohane ja loov võimalus, mille abil kaasatakse protsessi eri pooli. Digiturunduse eripära mõistmine ja seejuures disainmõtlemise rakendamine aitab teha tulemuslikku ja sihtrühma kõnetavat turundustegevust.
Õppemaks
Õppetasu on võimalik maksta ainepunkti hinna alusel semestris registreeritud ainete mahu põhjal või semestritasuna. Ainepunkti alusel makstes on õppetasu 75 eurot ainepunkti eest ning semestritasu on 1350 eurot.
MAGISTRIÕPE

Persoonibrändipõhine ettevõtlus
Persoonibrändipõhine ettevõtlus on ärimudel, mis võimaldab ettevõtjal turundada oma tooteid või teenuseid isikliku kaubamärgi kaudu. Ettevõtte edukus ja maine sõltuvad seejuures suuresti juhi isiksusest, eripärastest omadustest, väärtustest ja kogemusest.
Uue magistriõppekava alusel ootame õppima praegusi ja tulevasi ettevõtjaid, kelle ärimudeli keskmes on persoonibränding ehk eneseturundus ning kes juba tegutsevad üksi või väikeses meeskonnas või plaanivad seda teha.
Õppetöö
Õppetöö kestab kolm aastat. Selle kolme õppeaasta jooksul omandatakse põhjalikud teadmised ettevõtlusest, juhtimisest, teenusedisainist, disainmõtlemisest, brändijuhtimisest ja sotsiaalmeediaturundusest. Kord kuus saab Pärnus õppesessioonidel kohtuda teiste ettevõtlike inimestega, kes arendavad samuti oma persoonibrändipõhist ettevõtet.
Persoonibrändipõhise ettevõtluse magistriõpe on praktiline. Juba õpingute ajal on võimalik katsetada omandatut oma ettevõttes, mõelda läbi ärimudel ja arendada välja teenusekontseptsioon. Õpe on üles ehitatud nii, et kodused ülesanded seostuksid üliõpilase ettevõtte arendamisega.
Õppetasu
Õppetasu saab tasuda ainepunkti hinna alusel (75 eurot ainepunkti eest) semestris registreeritud ainete mahu põhjal või semestritasuna (1450 eurot).

Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon
Inimesekeskse sotsiaalse innovatsiooni magistriõppes saad teadmised ja oskused, et luua ühiskondlikke lahendusi, mis tõesti loevad. Õpid, kuidas arendada sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas teenuseid, mis vastavad inimeste tegelikele vajadustele, ning mõjutad sellega positiivselt nii üksikisikuid kui ka kogukondi. Meie paindlik õpe võimaldab ühendada õpingud töö- ja pereeluga, sest kaheaastase nominaalkestusega õppekava on planeeritud kolmele aastale.
Õppetöö
Õpe toimub sessioonõppe vormis. Loengutes käiakse kord kuus Pärnus neljal järjestikusel päeval. Õpe kestab 3 aastat. Magistriõppes saad sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas tegutsemiseks vajalikud pädevused, sealhulgas süvendatud tõenduspõhised teadmised sotsiaalvaldkonna innovatsioonist. Sa õpid, kuidas arendada teenuseid, mida inimesed tõesti vajavad ja mis toetavad nende heaolu. Sa saad ühtlasi oskused juhtida nii enda kui ka oma meeskonnaliikmete professionaalset arengut ning arendad võimekust koordineerida erinevate erialade ja tasandite esindajate koostööd, kasutades tänapäevaseid kaasamisviise.
Õppemaks
Õppetasu on võimalik maksta kas ainepunktide alusel (lähtudes registreeritud ainete mahust semestris) või semestritasuna. Ainepunkti alusel on õppetasu 75 eurot ainepunkti. Semestritasu on 1300 eurot.

Teenuste disain ja juhtimine
Tartu Ülikooli Pärnu kolledži magistriõppes kujundad sa teenuste disainimise protsessi ja meetodite kohta omandatavad teadmised elulisteks tänu kolme semestrit läbivale praktikale, mis moodustab keskse osa õpingutest. Sa saad põhjalikud teadmised juhtimisest, turundusest ja disainist ning oskused disainida teenindusorganisatsiooni teenuseid. Õppekava on mõeldud kõigile, kes soovivad arendada oma loovust ja analüüsioskusi ettevõtluse valdkonnas, keskendudes teenindusorganisatsiooni spetsiifikale.
Õppetöö
Meil on sessioonõpe, mis sobib ka töötava juhi või spetsialisti vajadustega. Õppekohtumised Pärnus on kord kuus kolmapäevast pühapäevani. Teenuste disaini valdkonnas on ühendatud teadmised juhtimisest, turundusest, uurimistööst ja disainist. See on uute teenuste loomise ja olemasolevate teenuste arendamise metoodika, mis põhineb disainmõtlemisel. Meil õpetavad nii Pärnu kolledži kui ka majandusteaduskonna õppejõud. Koos Tartu Ülikooli väliste õppejõudude ning praktikutega Eestist ja välismaalt on sulle tagatud parim võimalik kombinatsioon praktilistest oskustest ja teoreetilistest teadmistest.
Vastuvõtu ajakava 2025
Rakenduskõrgharidus ja bakalaureuseõpe
- Avalduste esitamine: 16.06–01.07.2025
Magistriõpe
- Avalduste vastuvõtt 1.02–1.07.2025